Erdélyben, zöld dombokon és pompás erdőkön túl, Csíkszentgyörgy (Ciucsângeorgiu) és Csíkbánkfalva (Bancu) településeken tágas, fából készült, tornácokkal és impozáns kapukkal rendelkező háztartásokat fedezhetsz fel.
Az építészet olyan időket idéz, amikor a szépség a részletek egyszerűségében rejlett: a gyertya az asztalon, a fa nyílászárók és tornácoszlopok, az archaikus virágmotívumokkal díszített gerendák és az udvarok, amelyek egy gazdag történelem és szorgalmas emberek titkait őrzik. Évszázadokkal ezelőtt az itt élők létrehozták ezt a meghatározó építészetet, amely egyszerű geometriai formákon és helyi anyagokon - kő, fa, agyag és zsindely - alapul.
Minden egyes épület a mesteri munka lenyomatát őrzi, a szilárd kőalapra gondosan elhelyezett fagerendák, az eredetileg zsindellyel fedett, kontyolt tető alatt alatt sorakoznak. Minden ház gerendáján ott található a múlt tanúsága - az építés éve, a helyi hagyományok és a kézművesség előtti tisztelgés.
Az itt élő emberek tárt karokkal és örömmel fogadnak Téged, és teljes odaadással őrzik a földművelés és az állattenyésztés ősi örökségét.
Csíkszentgyörgy (Ciucsângeorgiu) egy olyan hely, ahol megállni látszik az idő, ahol a hagyomány a helyi közösség szívének minden dobbanásában ott van. Itt nem csak egy falut találsz, hanem a paradicsom egy igazi szegletét, ahol a hagyomány harmonikusan kiegészíti a jelent.
Csíkszentgyörgy (Ciucsângeorgiu) község az alsócsíki (Ciucul de Jos) régió északkeleti részén, a Fiság völgyében (Valea Fișagului) és a Csíki-hegyek (Muntii Ciucului) lábánál fekszik. Több mint 240 négyzetkilométer, túlnyomórészt hegyvidéki területen fekszik, és jelentős erdő- és legelőterületeket foglal magába.
A mintegy 5000 fős lakosság nagy része a Fiság (Fișag) és Taploca patak (Toplița) völgye mentén fekvő falvakban tömörül, de több százan élnek a havasi településeken, Csinódon (Cinod), Egerszéken (Eghersec), Gyürkén (Ghiurche) és Csobányoson (Coibăniș) is.
A község 10 falut foglal magába: Pottyondot (Potiond), Csíkménaságot (Armășeni), Ménaságújfalut (Armășenii Noi), Csíkszentgyörgyöt (Ciucsângeorgiu), Csíkbánkfalvát (Bancu), Kotormányt (Cotormani), Csinódot (Cinod), Egerszéket (Eghersec), Gyürkét (Ghiurche) és Csobányost (Ciobăniș).
Csíkszentgyörgyöt (Ciucsângeorgiu) először az 1332-es pápai tizedjegyzékben említik Sancto Georgio, azaz Szent György néven.
Kotormányban (Cotormani) egy helybéli lakos véletlenszerűen jelentős felfedezést tett. Egy kettős keresztről van szó, amelyet a XIII. század elejére datálnak, és amely a XI-XII. századi kijevi darabok késői másolata.
Kapcsolat
Felszereltség
Parkolás
In proximity
Státusz
Látogatható
Hozzáférés a turisztikai látnivaló hoz
Bicycle, Walking, By car
A gondnokok fenntartják a jogot, hogy módosítsák a látogatási feltételeket a látnivalóknál.
Értékelések