Ha Erdély Európa koronája lenne, és lehetne az, akkor bizonyára Segesvár (Sighișoara) a korona gyöngyszemei közé tartozna, a legfényesebbek közé. A városról 1280-ban már írásos említést tesznek, de minden bizonnyal már ennél korábban alapították.
Kezdetben egy megerősített kőkerítéssel rendelkezett, amely a Hegyi templomot védte, hasonlóan a máig látható sok erdélyi szász templomhoz. Barangolva a szűk utcácskákon, fedezd fel a város ősi történelmét.
Akadnak a városnak olyan személyiségei, akik döntő mértékben hozzájárultak a város építéséhez, mint például Michael Polnar polgármester, akit 1490-ben jutalmaztak a városfalak és tornyok építésében való közreműködéséért.
Csodáld meg a Polgármesteri palotát (Vármegye palota) és az úgynevezett „Kétszobás házat" (Casa cu două odăi), amely ma levéltár szerepét tölti be, a Fedett lépcsőt (Diáklépcső), az Íjászok folyosóját (vagy az Őrség útját), az Óratornyot, a Csizmadiák tornyát, a Szabók tornyát az egykori lőrésekkel, a Szűcsök tornyát, a Mészárosok tornyát és bástyáját, a Kötélverők tornyát, a Ónművesek tornyát és bástyáját, a Tímárok tornyát és a kerítésfalat. És megannyi más látványosságot! Segesvár (Sighișoara) tele van lenyűgöző látnivalókkal. Ráadásul valamennyi könnyen megközelíthető gyalogosan, így a városnézés élménye pihentető lesz, függetlenül attól, hogy az év melyik szakában szeretnéd felfedezni a várost.
Nem csoda, hogy Andrew A. Paton angol utazó már 1851-ben, a városban tett látogatása után így fogalmazott könyvében: „Segesvár (Sighişoara), ahová most érkeztem, a legfestőibb hely Erdélyben!". A Felsőváros egy domb tetejét foglalja el, és az ember azt hinné, hogy ez egy Nürnbergből elrabolt sarok, amelyet a Kárpátok fölé helyeztek." Hogy ez mennyire igaz!
Erdély (Transilvania) e gyöngyszeme, Segesvár (Sighişoara), nagyon jól tükrözi a szász városok, székek és kerületek katonai szervezetét a középkor végén. A régi középkori város varázsa máig megmaradt, és 1999-ben felkerült az UNESCO Világörökségi Listájára, mint Délkelet-Európa egyetlen lakott középkori várral rendelkező városa, több mint 100 műemléki státuszú lakott épülettel, 9 ma is létező védőtoronnyal és 3 templommal. A macskaköves utcácskákon bolyongva garantáltan le leszel nyűgözve!
Építészeti szempontból a vár építése a Zwei Strasse System-et követte, amely két párhuzamos utcára utal, amelyek köré kétoldalt házak és kertek épültek.
Később a lakosok elkezdték a Várhegy mindkét szintjének megerősítését. 930 méter hosszan épült a 14 toronnyal megerősített védőfal, amely az egész közösség több generáción át tartó erőfeszítéseinek eredménye.
Az Iskola utca, amely az Vár téren keresztül a Bástya utcával meghosszabbítva összeköti a Várat annak fő látványosságával, az Evangélikus vártemplommal, másnéven - „Hegyi templommal", és hozzáférést biztosít a Lakatosok tornyához és a Csizmadiák tornyához. A város két főkapuja, a nyugati Szabók tornya és a keleti Óratorony közötti útvonal elbűvölő. E két út között érdemes megállni, és megcsodálni az élénk színekre festett középkori házakat.
Az idők folyamán, a több mint 700 éves dokumentált fennállása során Segesvárat (Sighișoara) számos koronás fő, császárok és királyok, hercegek és hercegnők, valamint politikai, katonai és kulturális személyiségek látogatták meg.
Kövesd a nyomdokaikat! Habsburg Károly főherceg 1916-ban, a várossal való első találkozásakor így kiáltott fel: „Sehr schön, sehr schön!". („Nagyon szép, nagyon szép!"). E látogatás után a 29 éves Károly főherceget I. Károly osztrák császárrá és IV. Károly magyar királlyá koronázták.
Tehát a segesvári (Sighișoara) látogatás mindenképp kedvező volt! Ahogyan számodra is az lesz!
Egyedülálló élmények
Segesváron (Sighișoara) meglátogathatod a Hegyi templomot, a Várteret, az Ötvösök/Aranyművesek tornyát és a Kötélverők tornyát is.
Ráadásul, ha már a környéken jársz, megállhatsz a Károly király által kedvelt kis településen, Szászkézden (Saschiz) is, ahol egy, a segesvárihoz (Sighișoara) hasonló óratorony és egy 14. századi középkori parasztvár található. A falu az UNESCO világörökség része.
A közelben található Miklóstelke (Cloașterf) szász falu, a hégeni (Brădeni) erődtemplom és az apoldi (Apold) erődtemplom, amely feltehetően a 13. századból származik.
3D animáció
Virtuális túra
Kapcsolat
Felszereltség
Hozzáférés a turisztikai látnivaló hoz
Bicycle, Railroad, Walking, By car
Akadálymentesített hozzáférési lehetőségek
Yes
Fizetési módok
Card, Cash
Wi-Fi
Yes
Státusz
Felújítás alatt, Látogatható
Parkolás
In proximity
Sanitare a helyszínen vagy annak közelében
Yes
Turistavezető
Román, Angol, Magyar, Német
A gondnokok fenntartják a jogot, hogy módosítsák a látogatási feltételeket a látnivalóknál.
Értékelések