Kúriák útja - Uzon község (Ozun), Bikfalva (Bicfalău)

Látogatható

Induljunk el a Kúriák útvonalán Bikfalván - ebben a nagy múltú faluban, amely egy történelmi utazásra hív bennünket.

A festői erdélyi vidéki település az egyetlen Romániában, ahol közel 40 XVII-XIX. században épült kúria található. Ezek közül 20 még mindig őrzi eredeti építészetét, a hagyományos szépség és a rusztikus báj lenyűgöző ötvözetét alkotva.

A vidék településeinek építészete az évszázadok során, a környéken fellelhető építőanyagokkal szoros összefüggésben alakult ki. A kúriák és lakóházak általában kőből vagy téglából épültek, hódfarkú tetőcserepekkel, a fagerendákra gyakran rávésték a ház építésének idejét, a bejárati kapuk pedig kovácsoltvas elemekkel vannak ellátva.

Észrevehető, hogy a kultúrtáj megőrzi a középkori Európa hangulatát: a főtéren álló templomot házak, veteményeskertek, gyümölcsösök és legelők veszik körül, azon túl pedig erdő terül el. A falu egységes architektúrája és igényesen megépített házai egy összetartó közösségről tanúskodnak, amely büszkén őrzi hagyományait. 

Ma az itteni élet az évszázadokra visszanyúló hagyományok és a modernitás ötvözete. Ma a község gazdasága a tej- és húsfeldolgozáson, de olyan hagyományos tevékenységeken is alapszik, mint a famegmunkálás és a fazekasság.

Bikfalva szeretettel vár, hogy megossza veled történeteit, és hamisítatlan élményeket nyújtson neked Románia szívében. Látogass el erre a lenyűgöző helyre, és fedezd fel Erdély egy olyan részét, amely büszkén őrzi hagyományait és egyedülálló építészetét!

Elhelyezkedés és megközelíthetőség

Bikfalva a Sepsiszentgyörgyi-medence déli részén, a Bodzafordulói-hegyek lábánál, Sepsiszentgyörgytől (Sfântu Gheorghe, Kovászna megye székhelye) 15 km-re, Brassótól (Brașov) 25 km-re található.

A Brassói-medencében való elhelyezkedésének és az őt körülvevő hegyvidéki domborzatnak köszönhetően a település frissítő, élénkítő hegyvidéki bioklímával rendelkezik, így az ide érkező turistáknak lehetőségük nyílik a fizikai és szellemi feltöltődésre.
Bikfalva község területe a Feketeügy folyó vízgyűjtő területéhez tartozik.

Történelem és építészet

A 2012-ben Turisztikai Faluvá nyilvánított Bikfalva máig az egyetlen olyan vidéki település Romániában, ahol közel 40, a XVII. és a XIX. század között épült kastély található, amelyek közül 20 még ma is őrzi eredeti építészeti formáját. Ezek a kúriák Kovászna megye történelmi műemlékeinek számítanak, és jelentős építészeti értéket képviselnek. A Bikfalván található kúriák nagy száma európai viszonylatban is kiemelkedő.




Hangos útmutató

Magyar
Kúriák útja - Uzon község (Ozun), Bikfalva (Bicfalău)

Bicfalău, județul Covasna

Kapcsolat
Felszereltség
Hozzáférés a turisztikai látnivaló hoz

Bicycle, Walking, By car

Parkolás

In proximity, Own

Státusz

Látogatható


A gondnokok fenntartják a jogot, hogy módosítsák a látogatási feltételeket a látnivalóknál.


Értékelések

Egyéb látnivalók A hagyományos építészetű falvak útvonala

Placeholder
Placeholder
Placeholder

Turisztikai látnivalók a környéken

Placeholder
Placeholder
Placeholder
Placeholder
Placeholder
Placeholder
Placeholder
Placeholder
Placeholder
Placeholder
0:00
0:00